První kouzelnický předmět – „Přeměňování“

24.Červenec 2017

Ač se to zdá s podivem, i když máme téměř polovinu prázdnin za sebou, včera ráno jsme vstávali do školy. A bylo to zároveň pro většinu z nás poprvé v životě, kdy jsme vstávali do školy v neděli! Ptáte se, co nás k tomu vedlo? Nic jiného, než naše chuť státi se dobrými a užitečnými kouzelníky a čarodějkami, a odhodlání porazit zlého kouzelníka Abadona a překazit mu jeho ničivé plány.

Abychom v našem úsilí uspěli, museli jsme se nejprve vybavit patřičnými pomůckami. Tak jako má opravář  klíče  či šroubováky, kuchař vařečku nebo hudebník svůj nástroj, tak i kouzelník či čarodějka musí mít k výkonu svého povolání patřičnou výbavu. Vždyť co by to bylo za čarodějnici bez klobouku či mága bez kouzelné hůlky, že ano?! Ráno jsme se proto vypravili v rámci školního kampusu do skladu čarodějných pomůcek. Zde nám byly vydány základní kouzelnické pomůcky – kouzelnické hůlky,  klobouky, kouzelné róby a pláště a také ozdoby a odznaky našich  kolejí.

První vyučovací hodinou potom byla výuka zdobících kouzel (zařazení kouzel – druh: očarovací, skupina: tvořivá, třída: ozdobná, talent: kreativita a představivost). Naučili jsme na naše nové školní uniformy očarovat tak, aby jejich výzdoba představovala tu kterou kolej:

Kolej Ignis (oheň) – barva koleje: červená 

Kolej  Aqua (voda) – barva koleje: modrá

Kolej Ventus (vítr) – barva koleje: zelená

Kolej Orbis (země) – barva koleje: hnědá 

Kolej Aurum (zlato) – barva koleje: žlutá 

Kolej Diamond (diamant) – barva koleje: fialová.

Večer jsme potom zakončili čarodějným rejem. Všichni kouzelníci, mágové, vědmy, čarodějové a zaklínači z celé školy se sešli na hlavním nádvoří a představili pomocí kouzelného rituálu své koleje.

Tento den byl pro nás všechny zlomový. Již nejsme obyčejní lidé, kteří nerozeznají létající koště od mopu či kouzelnickou hůlku od březové větvičky Jsme členy jedné z nejprestižnějších čarodějných škol a připravujeme se na kouzelnickou dráhu. Lépe jsme se v jednotlivých školních kolejích poznali a naučili jsme se první kouzla. Jejich magické runy jsou zapsány v našich lexikonech navěky a jsme připraveni na další studium. Úspěšně jsme tak vykročili na spletitou a zároveň dobrodružnou cestu poznání světa kouzel a už se těšíme, co se naučíme příště.

Abadone, máš se na co těšit!