Vyděšeni!

31.Červenec 2016

Jestliže jsme až doposud byli skeptičtí k obavám Benjamina Briggse týkajících se neznámé entity, jež se měla podle jeho deníku na ostrově vyskytovat, po včerejším zážitku už o její existenci nemáme sebemenších pochyb. 

Při včerejším večerním slavnostním setkání posádky, právě uprostřed proslovu kapitána Worleyho, se na obloze zjevil neznámý objekt. Proletěl po severojižní trajektorii přímo nad našimi hlavami a zmizel za korunami stromů směrem k moři. Asi po dvaceti úderech srdce se z lesa ozvala silná detonace. Z lesa se vyvalil hustý zelený dým, který nám na několik okamžiků zcela zakryl výhled. Celý výjev jsme sledovali strachy doslova vrostlí do země, zaskočeni, neschopni se pohnout. Když se dým rozptýlil a nám hrůza přestala vázat údy, vyrazili jsme místo dopadu prozkoumat.

Co jsme objevili, nás šokovalo a nemáme pro to žádné racionální vysvětlení.

Na místě jsme nalezli kráter, který byl po celém svém obvodu potřísněn neznámou zelenou látkou. Z kráteru vedly stopy směrem do džungle. Je zjevné, že někdo…něco…vylezlo z kráteru a zmizelo v přítmí blízkých palem. Nevíme, co TO bylo, jak TO vypadalo….nevíme nic. Protože už se smrákalo a my neměli s sebou vhodné vybavení, rozhodli jsme se TO do džungle prozatím nepronásledovat. 

Vyděšeni z tohoto zážitku jsme ulehli do našich lůžek. To jsme ještě nevěděli, s jakou hrůzou se budeme ráno probouzet. Ve všech našich stanech, bungalovech a přístřešcích jsme ráno nalezli podivné předměty, jakoby snad vejce. Jejich zelená barva přesně odpovídala barvě slizu z kráteru. Je zjevné, že ať už TO bylo cokoliv, navštívilo nás to ve spánku u našich lůžek.

Má TO snad zlé úmysly? Souvisí TOTO šokující zjevení nějak s blížící se elektromagnetickou bouří? Jde snad o nějaký průvodní jev, banshee či Eliášův oheň svého druhu? To prozatím nevíme a je otázkou, zda se nám odpovědi n tyto otázky vůbec podaří nalézt…