11. den

30.Červenec 2015

Chladnější, byť slunečné počasí, se stalo realitou dnešních dní a třicetistupňová vedra a koupání u bazénu jsou již jen vzdálenou vzpomínkou. Ještě že v noci neklesá teplota nijak razantně k nižším hodnotám, a tak nám není na srubech ani na chatičkách v noci chladno.

Také dnes jsme na cestě bušidó zůstali převážně v jednotlivých oddílech. Mladší Maiko a Minarai připravovali svá vystoupení na večerní Placku, což je kulturní večer, kde mají táborníci možnost naplno ukázat své talenty. A že je mezi námi několik budoucích hvězd, o tom není třeba pochybovat! Však jsme se o tom večer sami přesvědčili na vlastní oči a uši.

Odpoledne proběhl míčový víceboj. Starší kamarádi se utkali v několika sportovních disciplínách, ve kterých má hlavní slovo míč. Zahráli si tak přehazovanou, fotbal a florbal. Vše se obešlo bez zranění, zato nechybělo sportovní nadšení, radost ze hry a duch fair play. 

Poněkud překvapivou zprávou pro nejstarší dva oddíly samurajů a gejš bylo zjištění, že je dnes v noci čekal výsadek na neznámé místo. Večerní procházku plnou dobrodružné atmosféry, která je vyhrazena již tradičně pouze nejstarším kamarádům, zakončili všichni zdárně a přespání na romantickém místě pod svitem hvězd jim bylo největší odměnou.