14. Den – olympiáda

03.Srpen 2011

Čtrnácté táborové ráno přivítalo námořníky slunečními paprsky, a tak vstávali s úsměvem. Všichni se těšili na celotáborovou olympiádu už od soboty, která byla kvůli dešti odložena. Soutěžilo se ve věkových kategoriích od nejmenších po největší a zároveň také po státech (vytvořených průřezem ze všech dětí), takže důležitá byla všechna umístění, nejen ta medailová. A jaké byly letos disciplíny? Běh na 60m, vrh koulí, hod oštěpem nebo kriketovým míčkem, skok do výšky a dálky, střelba, veslování (na trenažéru), sedy lehy a přeskok švihadla na čas. Novou disciplínou pro starší námořníky – plavce – bylo plavání v super bazénu, který jsme zatím měli možnost vyzkoušet jen málo. Vrcholem celého olympijského dne byl maratónský běh, kterého se zúčastnili úplně všichni námořníci, a poslední kola dobíhali vedoucí a praktikanti. Loňský čas byl překonán o 2 sekundy a tedy byl vytvořen nový rekord 2 hod 42 min a 40 sekund. Po rozdání diplomů a medailí se všichni spokojeně uložili do postýlek a těšili se na nové táborové ráno.