6. den

25.Červenec 2015

Dnešní den byl zcela ve znamení druhé etapy naší celotáborové hry. Ta nesla název „Ju“, což v českém jazyce znamená „čest a sláva“. Ty představují druhou příčku v kodexu bushido, na kterou v případě úspěchu v této hře naši Maiko a Minarai mohli postoupit.

Smyslem našeho snažení bylo vybudovat si v městečku Jankjóto pohodlný tábor, ve kterém budou Maiko a Minarai po dobu příprav na postoupení do vyšších stavů jíst, spát, bydlet, cvičit a meditovat. Stavby v tomto táboře bylo možné vybudovat ze tří základních stavebních materiálů – z kamene, dřeva a hlíny. Všechny materiály bylo možné získat pouze v případě vyluštění složitých rébusů, které nám předkládali staří mistři tradičních japonských logických hříček. Mimo jiné jsme se tak seznámili s prastarou japonskou hrou Gomoku, kterou jsme se naučili bravurně ovládnout, proniknout do tajů její strategie a stali se mistry složitých taktických postupů, které je třeba v této zajímavé hře uplatnit.

Při získávání jednotlivých stavebních materiálů jsme byli také vystaveni nebezpečí v podobě zákeřných lučišníků a nepřátelských bojovníků. Nicméně se všemi nástrahami jsme se vypořádali se ctí a udělali na naší cestě další důležitý krok.