Deník z Jankapulca – den šestnáctý

01.Srpen 2014

Calvera! Calvera se blíží! Obchodník Chuan spatřili Calverovu bandu tábořit jen několik málo mil od naší vesnice, od našeho milovaného Jankapulca. Chuan se rozhodl, že nám prozradí, kde se Calverova banda ukrývá. Chuan však za svou informaci požadoval část naší úrody. Nezbylo nám, než s obchodem souhlasit, a tak jsme vyměnili naší kukuřici, těžce vydobytou pšenici a drahocenné zásoby mouky za informaci, kde přesně se Calvera skrývá.

Dle sdělení Chuana jsme vyslali špionské skupiny Calverovi v ústrety, abychom odhalili jeho podlé a zlé záměry. V rokli, kterou nám Chuan pospal, jsme vyzvěděli, kdy přesně se Calvera chystá do naší vesnice vtrhnout. Vyslechli jsme také, kde má Calvera ukrytou munici a neprodleně jsme se na toto místo vydali, abychom pomocí vynálezu pana Nobela vyhodili tyto zásoby, které jsme sami nebyli schopni odnést do našeho puebla, do povětří.

Calvera se v naší vesnici zjeví v prvním dni nového týdne, přesně tři a půl hodiny poté, co zvon na zvonici naší radnice odbije poledne. Snad jsme se dostatečně připravili na jeho návrat. Doufejme, že Chris a jeho parta pistolníků nám v minulých dnech předali dost ze svých dovedností, abychom v boji s Calverou obstáli.