9. Den – Noční bojová hra

28.Červenec 2009

Večerní nástup začal netradičním způsobem. Před nastoupené družiny předstoupil jeden z nejstarších dobrodruhů a přednesl výzvu vedoucím:

Velevážené vedení! Máme pro vás velmi důežité sděení. Rádi se s vámi ve fotbalovém zápase utkáme, tudíž doufáme, že se na hřšti setkáme. Je to tradice, která se musí ctít, když vyhrajeme, musíte nám splnit přní, které budeme chtít. Poražený tým schytá kýbl vody, jestliže s druhým nevyrovná body. Čs a termín můete vybrat sami, ale pozor nepovažujte nás za obyčjné lamy.

Podle jejich výrazů jsem usoudil, že vrženou rukavici přijímají a v nejbližší době se můžeme těšit na litý sportovní souboj mezi nejstaršími a vedoucími ve fotbale.

Předávala se pošta od rodin dobrodruhů a následovalo první kolo přetahované. Jak můžete vidět z obrázků, co jsem pořídil, byly to krušné souboje s nečekanýmy výsledky.

V nočnách hodinách, kdy dobrodruzi už spali, se vedoucí rozmístili po okolních lesích a byla vytyčena stezka odvahy. Postupně se z našeho tábořiště vydávaly malé skupinky dobrodruhů (7. – 14.oddíl). Prošly si skoro peklem. Sám jsem trasu šel asi šestkrát a přestože jsem věděl, kde které strašidlo je, stejně jsem se vždy vylekal 🙂 . Na stezce byla strašidla jako upíři, hejkalové, bílá paní s rytířem, převozník Cháron, egyptské pyramidy s pravými mumiemi a na konci se všichni museli podepsat na tabuli hrdinů. Sami si můžete prohlédnout, čím museli projít :).